Hakkımızda

 

Merhaba

Uzaydan platformu gelişmiş uzay araştırmaları, uzay görevleri, astronomi ve evren hakkında bilgileri aktarmak yeni gelişmeleri en özgün hali ile sizlere ulaştırma amacıyla kurulmuştur. Kara deliklere, gezegenlere, keşfedilmemiş diyarlara, galaksilere ve daha birçok konuda astronomik konuya merak edenler için kurulmuş bir internet sitesi olarak sizlerleyiz.

Uzaydan.org 2020 yılı itibari ile uzay görevleri ve evrenimiz hakkında bilgileri sunmak üzere yayın hayatına başlamıştır.

Uzaydan platformu en güncel ve doğru bilgileri ziyaretçilerine aktarmayı hedef edinmiştir. Bu hedefle yola çıkarak içeriklerinde tarafsız olmayı amaçlamaktadır.

Misyonumuz: Bilimsel uzay araştırmalarını, görevlerini ve teknolojik gelişmeleri özgün ve güncel bir şekilde aktarmaktır. Paylaşılan görsellerin, içeriklerin ve her türlü medyanın bilim rehberliği ile oluşturulması birinci hedefimizdir. Bilimin rehberliğinde ilerlediğimiz yolda şaşırtıcı, yanıltmaya yönelip içeriklerden arınmış bir bilgi platformu olarak yayın yapmak en büyük düsturumuzdur. Uzaydan.org Türkiye Cumhuriyeti Anayasası 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu çerçevesinde yayın yapmaktadır ve yapmaya devam edecektir.

Astronomi

Astronomi kategorisinde yüzlerce yıllık geçmişe sahip astronomi bilimi hakkında gelişmeleri ve ilgili içerikler yer almaktadır.

Bilim

Bilim kategorisinde güncel bilimsel araştırmalar ve uzay araştırmaları hakkında gelişmeler ve ilgili içerikler yer almaktadır.

Havacılık

Havacılık kategorisinde güncel havacılık gelişmeleri ve ilgili içerikler yer almaktadır.

Teknoloji 

Teknoloji kategorisinde güncel teknolojik gelişmeler ve ilgili içerikler yer almaktadır.

Uzay 

Uzay kategorisinde gelişmiş uzay araştırmaları ve görevleri ile ilgili gelişmeler ve içerikler yer almaktadır.